Šport nas povezuje
Team Olympiad je projekt, ki je sofinanciran s strani ESRR ter nacionalnih in regionalnih javnih sredstev Slovenije in Avstrije. Projekta traja od 1.4.2014 do 31.3.2015. V času trajanja projekta bodo z namenom medsebojnega sodelovanja in povezovanja Slovencev in Avstrijcev v obmejnem pasu potekale nove prireditve poimenovane Ekipne olimpijade. V Navedenem obdobju bo v Sloveniji organiziranih 15 prireditev ter 6 v Avstriji.
Ekipna olimpijada je športno družabna prireditev, ki spodbuja sodelovanje in medsebojno integracijo. Poleg vpliva na udeležence je pomembna tudi z vidika razvoja turizma, razvoja športa v obmejnem pasu ter dolgoročnega povezovanja Slovencev in Avstrijcev z vključevanjem športa. Udeleženci prireditve in programa Team Olympiad so lahko osebe stare od 5 do 99 let (morda tudi drugače zapišemo). V kolikor sodelujejo mladoletne osebe, morajo biti prisotni starši oziroma zastopniki. V kolikor sodelujejo otroci in mladina iz vrtcev ali šol, morajo biti obvezno prisotni njihovi vzgojitelji oziroma učitelji.
 
Ekipo pri igrah praviloma sestavlja 5 oseb.
V ekipi je lahko večje število oseb in sicer 8, ki se lahko menjajo.
Starostna omejitev je 5 do 99 let
Vsi sodelujoči morajo biti primerno fizično in zdravstveni sposobni za sodelovanje, kar potrdijo s podpisom na prijavnici.
 
Ekipam se poleg osvojenih točk za rezultat, upošteva tudi dodatne točke v primeru mešanih ekip.
Dodatne točke se dodeljuje za ekipe, ki jih sestavljajo:
  • člani ekipe so lahko različnih starosti, starostne skupine so: od 5-15 let (letnik 2009-1999); od 16-30 let (letnik 1998-1984); od 31-50 let (letnik 1983-1964); od 51-65 let (letnik 1963-1949); nad 65 let (letnik 1948 in manj).
  • v skipi sodelujejo ženske in moški
  • v ekipi nastopajo Slovenci in Avstrijci skupaj
  • v ekipi sodelujejo osebe z invalidnostjo
Na vsaki prireditvi – ekipni olimpijadi se tekmuje v 5 disciplinah, ki so enake na vseh prireditvah.
Vsak lokalni organizator lahko poleg pet disciplin obveznega programa izbere še dve po lastni izbiri.

 


1. Nogomet – strel na gol
- strel na gol preko katerega je vpeta mreža
- vsak član ekipe ima 5 strelov
- mreža ima 4-5 različno velike luknje
- šteje se število zadetkov
- zadetki manjše luknje imajo večje število točk
- strelja se z razdalje 6 metrov
 
2. Golf – ciljanje tarče
- udarec s prilagojeno golf palico in prilagojeno golf žogico
- cilja se tarčo, ki je prostostoječa
- vsak član ekipe ima 5 udarcev z golf palico
- posebne žogice se na tarčo z ježek oprijemki primejo in zabeleži se doseženo število točk
- udarja se z razdalje 4 metrov
 
3. Vlečenje vrvi
- pri igri sodeluje 5 članov ekipe
- na znak ekipi vlečeta vrv vsaka na svojo stran
- zmaga ekipa, ki prva sredino vrvi potegne preko mejne črte

4. Smučanje – koordinirana hoja ekipe na dolgih smučeh
- pri igri hkrati sodeluje 5 članov ekipe
- smuči si vpnejo na noge
- koordinirano morajo prehoditi razdaljo 20 metrov ( 10 metrov, obrat, 10 metrov)
- meri se čas, ki ga porabijo za nalogo
- čas se ustavi, ko zadnji v ekipi preči ciljno črto
 
5. Štafetne igre
- hoja s hoduljami ali tnalci s trakovi
- skakanje z vrečami
- razdalja 20 metrov (10 metrov, obrat, 10 metrov)

6. in 7. igra po izbiri lokalnega organizatorja prireditve, ki za te dodatne igre opredeli pravila ter zagotovi rekvizite in opremo.
 


REZULTATI PRVIH 100 UVRŠČENIH EKIP
MESTO IME EKIPE ŠTEVILO TOČK
1 KRNCI (1) 541,0
2 PGD Bistrica pri Trzicu 386,0
3 NSK TRŽIČ FMG 384,0
4 Sportno drustvo Podljubelj 308,5
5 Zmigaj se! 305,0
6 FERAJNOVCI 274,0
7 PGD PODBREZJE 222,0
8 NE VEM (NEVEM) 215,0
9 NMS Kühnsdorf 212,0
10 OŠ TRŽIČ 191,0
11 Tigrice 187,5
12 SKAKAČI 174,5
13 NTK Slovenj Gradec 158,0
14 HITRI IN DRZNI 142,5
15 Rock for Seven 142,0
16 SMEŠKOTI 140,0
17 Die sicken SIQos 133,0
18 Whatever 126,0
19 FC Barcelona 122,0
20 ŠD JELENDOL - DOLINA 1 120,0
21 Bleiburger Olympioniken 1 118,0
22 BETMEN 107,0
22 ŠD Sele- Vrhe 2 107,0
24 DRUŽINA MIHELČIČ 103,5
25 ŠD ČAPLJA 96,0
26 DREAM TEAM 94,0
27 ŠD Legen (2) 93,0
28 MAX BAR 92,0
28 PLESALNICA BOHINJ 92,0
30 EKIPA PUČKO 90,0
30 FC BARCA 90,0
30 JUDO RAVNE 90,0
30 PGD SELE VRHE 90,0
34 DOPUSTNIKI 78,0
34 LE TEAM ČIN ČIN 78,0
36 HITRI POLŽI 77,0
37 Bleiburger Olympioniken V 76,0
37 TD MARTIN 76,0
39 MISLINJSKI KNEZI 75,0
40 Sport Union 74,0
41 Marvel's FC 72,0
41 OŠ II ALL STARS 72,0
41 ŠD Sele Vrhe 1 72,0
44 MIX TEAM 71,0
45 OŠ NAKLO 2 67,0
45 Slive 67,0
47 PAJKI ALPINISTIČNI KLUB RAVNE 66,0
47 Schokorosinen 66,0
47 SVETOVNA SAVINJSKA 66,0
50 A-Team 62,0
51 Crazy Girls 62,0
51 Die Checker 62,0
51 OŠ BISTRICA 62,0
51 PLESNI KLUB TRŽIČ 2 62,0
51 ŠD Podgorje 62,0
56 FC Nankatsu 60,0
56 VS VKMKT 1 60,0
56 Zottarella 60,0
59 AKSG 59,5
60 Bleiburger Olympioniken IV 58,0
60 SNEŽINKE DOM PETRA UZARJA TRŽIČ 58,0
60 SOBOŠKE TIKVI 58,0
63 NEVARNI 56,0
64 Best Radgona Team 54,0
64 Isoldi 54,0
64 ŠD Jelendol 3 54,0
64 VEČNO MLADI (DU TRŽIČ) 54,0
64 VRTEC JESENICE 2 54,0
69 BRIHTNEŽI 52,0
69 NK SLATINA 2 52,0
69 ŽLAJFARJI 52,0
72 Black Girls 50,0
72 DRUŠTVO INVALIDOV TRŽIČ 50,0
72 KAPCE DOM PETRA UZARJA TRŽIČ 50,0
72 KOLESARSKI KLUB RAVNE 50,0
72 Mission Incredible 50,0
72 ŠD Sele-Vrhe 50,0
72 VEVERIČKE 50,0
79 OŠ MUTA 3 48,0
79 SNEGULJČICE IN PALČKA 48,0
79 ŠD Legen 1 48,0
82 ŠMELC 47,0
83 KAK3 46,0
83 The Master 46,0
85 NAJMLAJŠI IN NAJSTAREJŠI 45,0
86 KAJAK KANU 44,0
87 ČAPLJA D.O.O. 43,5
88 HSG Bärnbach/ Köflach 42,0
89 DU KRANJ 41,0
89 POWER MORAVCI 41,0
91 Ikemba 40,0
92 KŠDB BISER 2 38,0
92 NEPLAVALCI 38,0
92 OP-SA-SA 38,0
92 PGD BLEJSKA DOBRAVA 38,0
92 The Unicorn-Lions 38,0
97 MURA 05 37,0
97 UNIKATI 37,0
99 OMLADINCI 36,0
99 PLESNI KLUB TRŽIČ (1) 36,0